Başkan Daylam Sivil Düşün 5. Danışma Kurulu Toplantısına Konuşmacı Olarak Katıldı

Başkan Daylam Sivil Düşün 5. Danışma Kurulu Toplantısına Konuşmacı Olarak Katıldı.
Sivil Düşün, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden STKların katılımıyla 2 gün süren 5. Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İnsan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü konularında sivil toplumu güçlendirmek STKlara AB desteğiyle fon dağıtan Sivil Düşün programı, toplantı kapsamında hem Sivil Düşün programının son beş yılında yapılanları aktardı hem de bu beş yıl içerisinde iletişime geçtiği STKları bir araya getirerek deneyim paylaşımı sohbetleri ve çalışma atölyeleri gerçekleştirdi. AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber de toplantıya katılarak bir konuşma yaptı ve aynı zamanda katılımcıların sorularını cevapladı.

Toplantıda LGBT örgütlerinden çevre örgütlerine, Roman örgütlerinden kadın örgütlerin, hak savunucusu örgütlerden engelli örgütlerine kadar Türkiye’nin en aktif sivil toplun kuruluşları vardı. Toplantı aktivistilerin katıldığı; “Bence Aktivizim” adlı forum ile başladı. Sivil toplum ve hak temelli çalışmaların dünü ve bugünü adlı oturumun ardından AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber konuşmasını yaptı ve soruları cevapladı. Daha sonra “Bence Örgütlenme” adlı aktivizm ve farklı örgütlenme biçimlerinin tartışıldığı forum ile ilk gün sona erdi.
Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam toplantıya davet üzerine konuşmacı olarak katıldı. “Bence Örgütlenme” adlı forumda Daylam, Roman örgütlenmesi ile ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmasında Mersin’de ilk kurduğu dernekten federasyon haline gelme sürecini anlatan Daylam, Roman örgütlenmesi konusunda pek çok konuya ışık tuttu ve Roman örgütlenmesinin dünü ve bugününü anlattı.

2. gün ise Sivil Düşün programı kapsamında çeşitli projeler gerçekleştirmiş olan STKlar eşzamanlı atölyeler düzenleyerek bu projeleri ve projeler yoluyla edindikleri deneyimlerini katılımcılar ile paylaştılar.

Yazı oluşturuldu 37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön