RMUSP BAŞVURULARI AÇILDI

Roman Eğitim Fonu Burs Programının (REF SP) temel amacı, akademik ve sosyal açıdan yetenekli, Roman kimliğinden emin ve gurur duyan ciddi bir Roman kitlesinin, yüksek öğrenim mezunlarının ortaya çıkmasına katkıda bulunmaktır. Kendi alanlarında profesyonel olmalarının yanı sıra Roman topluluğuna sağlam bir şekilde bağlı kalmalarını ve daha geniş topluma erişerek daha fazla ilerlemelerini ve dahil edilmelerini desteklemelerini sağlar.

RMUSP, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Türkiye’nin vatandaşı veya daimi ikamet eden Roman öğrenciler için liyakate dayalı bir akademik burstur. Uygun başvuru sahipleri, kendi ülkelerinde veya ikamet ettikleri ülkede devlet tarafından akredite edilmiş üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya bölünmemiş çalışmalar veya doktora dereceleri almalıdır.

  • RMUSP son başvuru tarihi;
  • Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Kosova için 15 Haziran 2020’dir. Kuzey Makedonya, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Türkiye için ise 17 Haziran 2020’dir.

TÜRKÇE BAŞVURU KILAVUZUNA ERİŞMEK İÇİN LÜTFEN LİNKE TIKLAYIN: https://www.romaeducationfund.org/rmusp-turkey/

Yazı oluşturuldu 37

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön